Які державні дані слід відкривати у першу чергу

30 березня у Києві відбудеться круглий стіл, присвячений питанню пріоритетності та черговості відкриття державних даних. Круглий стіл є частиною низки заходів, організованих з метою поширення знань про відкриті державні дані та їхню важливість для суспільства державними органами влади, Програми розвитку ООН і громадськими активістами. Захід проходить після прийняття Верховною Радою України у першому читанні законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо доступу до інформації у формі відкритих даних та повторного використання інформації».                                                                                                       

Метою круглого столу є розставлення пріоритетів щодо важливості конкретних державних даних для суспільства з метою планування пілотних проектів та розробки підзаконних нормативних актів, а також обговорення списку G8 Open Data Charter (Хартії відкритих даних “Великої вісімки”).

Організаторами заходу є громадська організація SocialBoost у партнерстві з Державним агентством з питань електронного урядування України за підтримки Програми розвитку ООН в Україні. Хоч Агентство і не є розпорядником відкритих державних даних, проте за законодавством має агрегувати дані від державних органів виконавчої влади на Національному порталі відкритих даних http://data.gov.ua/. Даний ресурс розроблений SocialBoost за підтримки компанії Microsoft Україна, Державного агентства з питань електронного урядування та Міжнародного фонду «Відродження». Сьогодні він працює в експериментальному режимі та містить 100 тестових наборів даних з галузі охорони здоров’я, навколишнього середовища, економіки, енергетики, фінансів, безпеки, громадського транспорту тощо.

Хартія відкритих даних «Великої вісімки» рекомендує відкривати державні дані за такими напрямками:

 • компанії (наприклад, реєстр юридичних осіб);
 • безпека (наприклад, рівень злочинності);
 • освіта (наприклад, списки шкіл та рівень успішності учнів кожної з них);
 • спостереження за землею (наприклад, погода, метеорологія, сільське господарство);
 • енергетика (наприклад, рівень забруднення довкілля, енергоспоживання);
 • фінанси і бюджет (наприклад, витрати держави, державні закупівлі, тендери, місцеві бюджети);
 • гео (наприклад, топографія, індекси, мапи);
 • глобальна допомога (наприклад, якість харчування, пестициди, якість землі);
 • уряд і демократія (наприклад, контакти чиновників, рівень їхніх зарплат, закони, результати виборів);
 • охорона здоров’я (наприклад, дані рецептів, рівень захворюваності);
 • наука і дослідження (наприклад, результати дослідів);
 • статистика (наприклад, ВВП, інфраструктура);
 • соціальне забезпечення (наприклад, житло, страхування, пільги переселенців та безробітних);
 • транспорт та інфраструктура (наприклад, розклад руху громадського транспорту, доступ до інтернету, громадські туалети і лікарні).

Серед очікуваних пріоритетів в Україні можуть бути дані про державні закупівлі та тендери, якість освіти в конкретних навчальних закладах, дані про соціальне забезпечення переселенців, безробітних та інших малозахищених категорій населення, зарплати чиновників тощо.

Конкретний перелік наборів даних, який ляже в основу майбутніх підзаконних актів і відповідно до якого буде визначено черговість відкриття державних даних суспільству, і стане предметом обговорення учасників круглого столу.

На захід запрошено експертів із Державного агентства з питань електронного врядування, Адміністрації Президента України, Верховної Ради, відповідних міністерств, а також громадських діячів та ІТ-фахівців.

Організатори круглого столу: громадська організація SocialBoost, Державне агентство з питань електронного урядування України, Програма розвитку ООН (ПРООН) за підтримки Міністерства закордонних справ Данії, Робоча групи з розробки урядової політики у сфері розвитку електронного урядування при Віце-Прем’єр-Міністрові України спільно з Реанімаційним пакетом реформ.

 Початок о 17 годині.
Адреса: вул. Димитрова, 24, зала засідань на 1-му поверсі

З приводу акредитації звертатися: Ніна Лахно, керівник прес-центру громадської організації SocialBoost, 0993167997, ninokkluchik@gmail.com

 Довідка

 SocialBoost (http://socialboost.com.ua/) – технологічна громадська організація, яка координує і стимулює діяльність понад 1000 IT-ентузіастів, IT-компаній та державних органів в Україні. Проводить хакатони на соціально-важливі теми, зокрема пов’язані з новітніми медіа, візуалізацією даних та відкритими державними даними. SocialBoost вже розробила державні ресурси data.gov.ua, ogp.gov.ua і десятки інтерактивних карт, сайтів для нішевих спільнот.

 Державне агентство з питань електронного урядування України є центральним органом виконавчої влади, який відповідає за реалізацію державної політики у сфері інформатизації, електронного урядування, розвитку інформаційного суспільства в Україні. http://www.dknii.gov.ua/

Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) є глобальною мережею ООН в галузі розвитку. ПРООН тісно співпрацює з усіма верствами суспільства, допомагає розвитку країн, здатних протистояти кризам, підтримувати економічне зростання, націлене на покращення життя кожної людини. Працюючи в 177 країнах, пропонує глобальне бачення з урахуванням специфіки місцевого розвитку для розширення прав і можливостей людей та підвищення життєздатності держав. Докладніше про ПРООН – наhttp://www.ua.undp.org

 

 

Опубліковано в Новини. Додати permalink.