Електронне урядування крізь призму Польського досвіду

Е-урядування, це механізм, який допоможе нам побудувати нове якісне майбутнє, – М.Боні

19 лютого 2015 року депутат Європейського парламенту Міхал Боні відвідав Київ, зокрема, він зустрівся з головою Державного агентства з питань елетронного урядування України, Олександром Риженко, та провів відкриту зустріч для всіх бажаючих, на якій поділився досвідом впровадження електронного урядування в Польщі.

Голова агентства з питань е-урядування України, Олександр Риженко разом з МІхалом Боні, депутатом Європарламенту

Голова агентства з питань е-урядування України, Олександр Риженко разом з МІхалом Боні, депутатом Європарламенту

Міхал Боні, на разі, представляє Польщу в Європарламенті та займає дуже активну позицію в розвиткові електронного урядування в Європі. Й не дивно, адже він був ініціатором створення Міністерства інформатизації та цифризації Польщі, й став його першим міністром. Як заступник голови делегації парламентського співробітництва з Україною, Міхал Боні проводить багато зустрічей у Брюсселі, Варшаві та Києві щодо підтримки ініціатив, які наблизять Україну до Європи. Він, зокрема, активно допомагає запровадити в Україні європейські стандарти електронного урядування.

Під час зустрічі Міхал Боні, розповів, що процес впровадження е-урядування в Польщі був досить довгим і цей, процес досі триває. Він пояснив, що електронне урядування включаючи в себе електронні послуги, доступ до інформації та можливості впливати на громадсько-політичне життя суспільства, не може давати результати тут і зараз. Пан Міхал Боні, також, звернув увагу на необхідності забезпечення правової бази та політичної волі для швидкого та ефективного впровадження електронного урядування “особливо, якщо ми говоримо про адміністративні послуги та міжвідомчий документообіг”.

Міхал Боні на відкритій зустрічі розповідає про досвід впровадження е-урядування та безпеку особистих даних

Міхал Боні на відкритій зустрічі розповідає про досвід впровадження е-урядування та безпеку особистих даних

Окрім того, він наголосив на важливості забезпечення безпеки особистих даних. “Однією з особливостей впровадження електронного урядування є безпека особистих даних під час користування е-послугами чи оформленням електронних документів. Ця частина є важливою, як для самих користувачів, так і для розвитку можливостей, які надає е-урядування”, – сказав він.

Зустріч відбулася за підтримки Міжнародного фонду “Відроджження”, Державного агенства з питань електронного урядування України, Реанімаційного пакету реформ.

Організатор заходу: Робоча група з розробки урядової політики в сфері електронного урядування при Віце-Прем’єр-Міністрові України.

Опубліковано в Новини. Додати permalink.