Workshop “Електронні сервіси: Досвід Молдови для України.”

“Електронні сервіси, це не лише можливість віддалено щось відправити чи отримати. Це повний комплект онлайн послуг.”

4 лютого 2015 року в Мінрегіоні відбувся Workshop Юрія Цуркану, технічного директора Центру електронного уряду Молдови, на тему “Електронні сервіси. Досвід Молдови для України”.

Починаючи з 2011 року в Молдові розробляють електронне урядування. За три роки, вже розбудована інфраструктура та впровадженні електронні послуги для користування громадянами. Як зазначив пан Цуркану, процес триває, й в Молдові робиться все для того, аби людям не доводилося виходити на вулиці та висловлювати незадоволення рівнем надання послуг. “Люди хотіли бачити результати за одну ніч, ми хотіли б зробити процес швидшим але треба розуміти, що за вікном браузера знаходиться цілий набір інфраструктур, які мають злагоджено працювати для ефективного надання послуг”, – Юрій Цуркану.

Під час Workshop пан Юрій використовував презентацію в якій відображені процеси та досягнення молдавського уряду з імплементування електронних сервісів. Він розповів, що приорітетність впровадження послуг в електронному вигляді визначається розумінням їх актуальності, поширенності використання, наявності законодавчої бази та ін. “Минулого року ми запустили пілотний процес подання податкових накладних, та їх отримання в електронному вигляді. Навесні цього року, послуга буде повністю діяти по всій території Молдови”, – повідомив пан Юрій.

В заключній частині зустрічі молдавський експерт поділився досвідом який вони здобули під час впровадження електронних сервісів, виокремивши 10 головних уроків:
Це довготривалий процес, і тому треба мати терпіння та розуміння, що впровадження е-урядування потребує часу;
Необхідно співпрацювати з громадськістю та залучати їх до процесу імплементацї електронних послуг;
Необхідно мати план бачення е-сервісів – як вони працюють, для кого. Розробити декілька варіантів;
Необхідно бачити повну картину впровадження електронних сервісів, що включає в себе не лише отримання та надання послуг, але й супутні послуги (оплата, документобіг, ідентифікація);
Необхідно виробити співпрацю з приватним сектором (бізнесом), IT-представниками, донорами, представниками влади інших країн, які працюють в напрямку е-урядування;
Важливе відкрите партнерство з приватним сектором (бізнес середовищем);
Не можна недооцінювати важливість використання новітніх технологій;
Важливо пояснити для юристів значення електронного урядування та забезпечення захисту приватної інформації;
Важливо використовувати аргумент економіки. Співпрацювати з міністерством фінансів для планування надання інфестицій в громадський сектор;
Важливо збирати та надавати статистику по електронним послугам та сервісам для відображення ефетивності роботи.
В кінці зустрічі Юрій Цуркану наголосив, що Молдова готова до співпраці з Україною в провадженні електронного урядування.

Відео запис Workshop можна продивитися http://youtu.be/QGTs4_C893o

Workshop відбувся за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” та Шведської агенції міжнародного розвитку (SIDA)

Опубліковано в Новини. Додати permalink.