В Україні розпочалося обговорення державної політики електронного урядування

Експерти представили можливості електронного урядування для реформ. Проект документа державної політики буде обговорено серед зацікавленої спільноти в Києві, 10 містах України та он-лайн.

21 листопада 2014 року в Мінрегіоні відбувся круглий стіл, на якому презентували “Зелену книгу державної політики у сфері електронного урядування в Україні” за участі Мирослава Кошелюка, заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Олександра Риженка, голови Державного Агентства з питань електронного урядування України, Міхала Боні, депутата Європарламенту, Романа Кобця, експерта робочої групи з розробки урядової політики в сфері розвитку електронного урядування при Віце-прем’єр-міністрові України.

“Зелена книга” — це документ, який  описує цілісність та внутрішню логіку державної політики, передує ухваленню конкретних рішень як нормативно-правового, так і розпорядчого характеру.

представлення Зеленої книги у сфері е-урядування  в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

представлення Зеленої книги у сфері е-урядування в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

«Зелена книга» – використовується урядами західних країн, Єврокомісією з метою:

1. Визначити перелік проблем на вирішення яких спрямовується політика;

2. Описати цілі майбутньої політики уряду в цій сфері;

3. Стати предметом обговорень, виявлення різних підходів різних заінтересованих сторін до бачення проблем та способів їх вирішення.

 

експерт Робочої групи з розробки урядової політики у сферу е-урядування України при Віце-Прем'єр-Міністрові, В.Гройсманові

експерт Робочої групи з розробки урядової політики у сферу е-урядування України при Віце-Прем’єр-Міністрові, В.Гройсманові

“Підготовка та обговорення Зеленої книги є для України експериментальним способом апробації західних урядових процедур розробки галузевої політики та проведення публічних консультацій щодо неї”, — пояснив Роман Кобець, експерт робочої групи при Віце-прем’єр-міністрові України Володимирові Гройсману.

 

“Через громадські, експертні обговорення, залучення всіх зацікавлених до вироблення змісту політики, ми спільно визначимо наші цілі, завдання та стратегію розвитку е-урядування України”, – зазначив Олександр Риженко, Голова державного агенства з питань електронного урядування України.
Олександр Риженко підкреслив, що “Електронне врядування —  це «ключ» до запланованих реформ. Саме інструменти електронного урядування повинні сприяти ефективному вправадженню змін через забезпечення прозорості та відкритості, подолання корупції та відомчої закритості, підвищення ефективності роботи органів влади”.

О.Риженко, Голова Державного агентства з питань е-урядування України  та М.Кошелюк, заступник Міністра з регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства та М.Боні, депутат Європарламенту

О.Риженко, Голова Державного агентства з питань е-урядування України та М.Кошелюк, заступник Міністра з регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства та М.Боні, депутат Європарламенту

Мирослав Кошелюк, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства підсумував: “Від електронного урядування залежить конкурентоспроможність країни. В рамках реалізації Угоди про Асоціацію з ЄС Україна повинна забезпечити імплементацію норм ЄС, зокрема з метою надання транскордонних послуг у подальшому”.

 

“Зелена книга державної політики у сфері електронного урядування України” містить аналіз проблем з розвитку е-урядування та пропозиції щодо розвитку електронної взаємодії між органами влади; електронних послуг та технологій електронної демократії. Документ підготовлено робочою групою з розробки урядової політики в сфері розвитку е-урядування України при Віце-прем’єр-міністрові України за участі експертів групи Е-врядування Реанімаційного пакету реформ. Пряму трансляцію обговорення в Києві забезпечувала команда BeTv.

Круглий стіл відбувся за підтримки Міжнародного  фонду “Відродження”, Шведського агентства з питань міжнародної співпраці та розвитку (SIDA). NDI та USAID надали підтримку для проведення регіональних обговорень.

Опубліковано в Новини. Додати permalink.